9 липня 2013 року почали діяти нові правила для дитячих автокрісел. Ці правила мають строгіші вимоги в пункті перевезення дітей в положенні проти ходу руху автомобіля. Новий стандарт безпеки I-SIZE (R129) доки не замінює існуючий стандарт ECE R44/04, тому вони діятимуть паралельно до 2018 року.

 

Головні зміни в правилах дитячої безпеки згідно I-SIZE:

1.Нові правила вимагають, щоб виробники автокрісел пропонували дитячі сидіння, які дозволяють забезпечити перевезення дитини в положенні спиною вперед до досягнення їм віку 15-ти місяців або зросту 105 см (по ECE R44/04 такий спосіб перевезення обов'язковий тільки до 9-ти місяців). I-SIZE переглядає підхід до класифікації дитячих автокрісел і тепер вони підрозділяються по зростанню дитини, а не по її вазі.

2. Обов'язкове кріплення автокрісла за допомогою ISOFIX (по ECE R44/04 такий спосіб кріплення необов'язковий). Це нововведення знижує ризик неправильної установки автокрісла до мінімуму. Цей пункт також визначає нові вимоги для виробників автомобілів, тому з 2013 року усі нові автомобілі мають бути оснащені кріпленнями ISOFIX.

3. Згідно з новим стандартом усі автокрісла з I-SIZE обов'язково проходитимуть випробування на бічний удар (у ECE R44/04 немає ніяких вимог на проведення такого тестування).

Чи стануть автокрісла з I-SIZE безпечніше?

Установка за допомогою системи ISOFIX знижує ризик неправильного кріплення автокрісла, а перевезення дитини до 15 місяців в положенні спиною вперед багаторазово знижує вірогідність травмування голови і шиї при фронтальному зіткненні. Також новий стандарт має на увазі обов'язковий тест на бічний удар, що відповідно гарантує додатковий захист дитини.

I-SIZE спрощує процес вибору автокрісла!

Завдяки новому стандарту основними критеріями при виборі автокрісла стають вік та зріст дитини, а не вага як в стандарті ECE R44/04. Оскільки в автокріслах старого стандарту часто виникала проблема, що дитина вже не поміщалася в автокріслі своєї вікової групи, але по вазі і віку їй ще рано було пересідати в крісло наступної групи. Новий стандарт I-SIZE повністю усунув таку проблему. Також усі автомобілі і автокрісла, що відповідають новому стандарту матимуть маркіровку I-SIZE, підтверджуючи повну сумісність.

Що ж робити з автокріслами старого стандарту?

Як вже писалося в першому пункті статті новий стандарт I-SIZE (R129) діятиме із старим стандартом ECE R44/04 паралельно до 2018 року, тому тільки після припинення дії ECE R44/04 автокрісла цього стандарту зникнуть з ринку дитячих автокрісел. На сьогодні усі автокрісла відповідають старому стандарту є на ринку і можуть використовуватися для перевезення дітей в автомобілі.